gra w tenisa

Sukcesy polskich tenisistów i tenisistek zainspirowały wiele osób do tego, aby bardziej zainteresować się tenisem nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej. Nie bez znaczenia są także zalety wynikające z regularnego uprawiania tego sportu. Dyscyplina ta poprawia zarówno samopoczucie, jak i znacznie wpływa na ogólną kondycję zdrowotną. Pod warunkiem, że uprawia się ją prawidłowo.

Nawet jeśli samodzielna nauka przychodzi nam szybko, to w przypadku tenisa nie warto ryzykować. Poznawanie tej gry na własną rękę może nieść za sobą ryzyko, że będziemy nieprawidłowo się rozgrzewać lub grać w sposób przeforsowujący nasze mięśnie. Możemy się narazić na kontuzje i urazy, a w następstwie całkowicie zrazić do dalszej gry. Swoją przygodę warto zatem zacząć od zajęć prowadzonych przez instruktora np. w ramach treningów tenisa dla dorosłych, które także oferujemy.

Treningi odbywają się na podstawie programu przygotowanego specjalnie dla osób debiutujących w tej dyscyplinie. Trener podchodzi indywidualnie do każdego uczestnika zajęć, dzięki czemu każdy ma szansę szybkiego nabycia podstawowych umiejętności i zacząć grę na punkty.

Zaczynając przygodę z tenisem, koniecznie trzeba pomyśleć także o właściwym ekwipunku, a więc lekkiej rakiecie o odpowiednich rozmiarach, a także specjalnej odzieży i obuwiu.

Trening indywidualny to również dobry sposób

Jeśli potrzebujemy więcej czasu na utrwalenie zasad i technik gry w tenisa lub nie nadążamy za rytmem grupy, wówczas można skorzystać także z innych opcji. Przede wszystkim nie warto się zniechęcać. Możliwe, że dobrym rozwiązaniem będą treningi indywidualne, podczas których instruktor pomoże utrwalić wiedzę, dostosowując tempo odpowiednie do potrzeb konkretnego uczestnika. Tego typu rozwiązanie jest także dobre z powodu elastycznego harmonogramu zajęć, zwłaszcza gdy osoba uczęszczająca na trening ma ruchome godziny pracy.