Lekcje tenisa dla dzieci

Jednym z istotnych elementów naszej działalności są lekcje tenisa dla dzieci. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważny jest ruch w rozwoju dziecka. Jeśli tylko wyraża zainteresowanie tenisem, warto zapewnić mu odpowiednie warunki do treningów. Prowadzona przez nas szkoła tenisa dla dzieci w Krakowie opiera się na nowoczesnym programie realizowanym przez wykwalifikowanych trenerów. Pod okiem instruktorów już od najmłodszych lat miłośnicy rakiety i piłki mają szansę skutecznie pielęgnować pasję do tej dyscypliny sportowej, która nie tylko pozytywnie wpływa na koordynację ruchową, ale również poprawia samopoczucie i jest świetną alternatywą dla gier komputerowych i telewizji.

Treningi tenisa dla dzieci, tak jak zajęcia przeznaczone dla innych grup wiekowych, w tym lekcje tenisa dostosowane do młodzieży wymagają nieco innego zaplecza szkoleniowego oraz ekwipunku. Z tego też względu na potrzeby zajęć udostępniamy kort o niedużej powierzchni, a także wyposażenie dostosowane do wieku dziecięcego, czyli mniejsze rakiety i piłki o niższym ciśnieniu.

Jakie korzyści daje dla dzieci gra w tenisa?

Lekcje tenisa przeznaczone dla dzieci mają wiele zalet, m.in.

  • wzmocniony układ odpornościowy – dzięki grze o różnej porze roku i przy zróżnicowanych czynnikach atmosferycznych organizm się hartuje,
  • nauka zdrowej rywalizacji – dzięki organizowanym turniejom dla dzieci,
  • rozładowanie stresu,
  • kontakt z rówieśnikami, nowe znajomości oraz nauka współpracy.

Jeśli Państwa pociecha jest zainteresowana treningami, serdecznie zapraszamy do kontaktu.