Tenis dla seniorów

Tenis to uniwersalna dyscyplina sportu dająca wiele radości i niezależnie od wieku pozytywnie wpływająca na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Oznacza to, że również starsze osoby mogą w pełni cieszyć się z gry w tenisa. Co, więcej w ostatnich latach można zaobserwować zwiększone zainteresowanie tenisem wśród seniorów, o czym mogą świadczyć nawet organizowane dla nich turnieje.

W odpowiedzi na potrzeby nieco starszych miłośników tego sportu poszerzyliśmy naszą ofertę również o tenis dla seniorów. Kraków to miasto, w którym z pewnością nie brakuje fanów tej dyscypliny także w tej grupie wiekowej, dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Do każdego uczestnika kursu staramy się podchodzić indywidualnie, dlatego też możliwe są u nas zajęcia indywidualne tenisa, podczas których seniorzy mają szansę przypomnieć technikę gry lub jeśli dopiero zaczynają przygodę z tym sportem odkryć z naszą pomocą drzemiący w nich potencjał.

Tenis jako sposób na przedłużenie młodości

Według międzynarodowej organizacji zdrowia WHO seniorzy powinni wykonywać 150 minut ćwiczeń aerobowych tygodniowo. Tenis bez wątpienia należy do grupy tego typu ćwiczeń i jest często zalecaną formą aktywności fizycznej. Do głównych jego zalet należy m.in.

  • podtrzymanie ogólnej kondycji zdrowotnej,
  • poprawa koordynacji ruchowej oraz równowagi,
  • zapobieganie sarkopenii (zanikowi mięśni),
  • utrzymanie sprawności ogólnej przez długie lata,
  • nawiązanie nowych znajomości.

Warto jednak pamiętać, że główne przeciwskazania do gry w tenisa to m.in. zaawansowane choroby sercowo-naczyniowe oraz niektóre schorzenia zwyrodnieniowe stawów, szczególnie tzw. łokieć tenisisty.

Zapraszamy już dziś. Czekamy z nowoczesnymi kortami treningowymi i pozytywnym nastawieniem.